Trzy dodatkowe usługi firm kurierskich, z których na pewno warto skorzystać

0
551

Każdego dnia tysiące Polaków wysyłają listy, paczki i różnego rodzaju towary wielkogabarytowe. Nie powinno zatem nikogo dziwić to, że firmy kurierskie starają się przyciągnąć nowych klientów i wprowadzają w związku z tym liczne usługi dodatkowe. Wiele z nich to bardzo praktyczne pomysły, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Poznaj najpopularniejsze udogodnienia oferowane przez kurierów.

Śledzenie przesyłki

Ta usługa obecnie jest uznawana za standard w przypadku najpopularniejszych firm kurierskich w Polsce. Prawdopodobnie tylko nieliczni lokalni przewoźnicy nie mają jeszcze śledzenia przesyłek w swojej ofercie. Nawet tani kurier pozwala swoim klientom sprawdzić w dowolnej chwili, na jakim etapie jest realizacja zlecenia i gdzie obecnie znajduje się paczka. Co więcej, taka usługa przeważnie jest darmowa.

Korzyści ze śledzenia paczek mają obie strony. Klient może być znacznie spokojniejszy, ponieważ wie, gdzie jest nadana przez niego przesyłka. Natomiast firmy kurierskie mogą w ten sposób uniknąć licznych telefonów i wiadomości z zapytaniem o przebieg dostawy. Dodatkowo za niewielką opłatą niektórzy kurierzy oferują powiadomienia SMS dotyczące nadania lub doręczenia paczki.

Ubezpieczenie paczki

Wbrew pozorom taka usługa nie jest zarezerwowana jedynie dla przesyłek o znacznej wartości. Większość kurierów za naprawdę niewielką opłatą umożliwia ubezpieczenie praktycznie każdej paczki. W ten sposób można być pewnym, że w przypadku zniszczenia lub zaginięcia przesyłki można ubiegać się o odszkodowanie. Ceny takiej usługi zależą oczywiście od zawartości paczki i jej wyceny przez klienta, a zaczynają się nawet od kilkudziesięciu groszy.

Na stronie serwisu Kurierovo.pl można znaleźć informacje dotyczące kosztów ubezpieczenia przesyłki u najpopularniejszych firm kurierskich np. InPost, DHL lub UPS. Czasami można nawet liczyć na ubezpieczenie do określonej kwoty wliczone w koszt usługi. Ponadto możliwe jest zabezpieczenie finansowe dotyczące wysyłki ważnych dokumentów, które muszą być dostarczone w określonym terminie lub zawierają poufne informacje.

Nadanie przesyłki bez wychodzenia z domu

Jest to świetna opcja zwłaszcza dla osób, które wysyłają dużo paczek lub nie mają czasu na osobiste nadanie przesyłki. W ofercie serwisu Kurierovo.pl jest dostępna opcja odbioru paczki przez kuriera, który przyjedzie pod wskazany adres, zabierze przesyłkę, a następnie zajmie się jej nadaniem i doręczeniem. Być może już wkrótce spędzanie nawet kilkudziesięciu minut na poczcie lub szukanie na mapie punktu nadania przesyłki odejdzie w zapomnienie.

Z takiej usługi mogą skorzystać nie tylko osoby, które przebywają w domu. Kurier może odebrać przesyłkę np. z siedziby firmy, hotelu lub innego miejsca pobytu klienta. Takie rozwiązanie może świetnie sprawdzić się również w przypadku seniorów lub osób z ograniczoną mobilnością. Czasami koszt nadania przesyłki bez wychodzenia z domu może okazać się niższy niż cena biletu na autobus lub koszt zużytego paliwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ