Jan Twardowski - książki autora

Liryka religijna nie cieszy się obecnie dużą popularnością. Z tego powodu niewielu artystów decyduje się na publikację utworów o tej tematyce. Jednemu poecie udało się jednak sprawić, że poza kolędami i znanymi modlitwami szersza publiczność sięgnęła po coś jeszcze. Był nim oczywiście Jan Twardowski – książki autora są niezmiennie dostępne w księgarniach, a jego wiersze przypadają do gustu szczególnie dzieciom.

Kim był Jan Twardowski?

Duchowny i poeta, z wykształcenia zaś – polonista. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim i jeszcze w czasie II wojny światowej rozpoczął naukę w tajnym seminarium duchownym. Nie porzucał marzeń ani planów, choć jego dzieciństwo i młodość przypadły na trudne czasy. Rezygnacja nie pasowała do Jana Twardowskiego – książki autora w formie tomików wierszy ukazały się już w roku 1937. Niestety, wszystkie egzemplarze “Powrotu Andersena” skradziono lub zniszczono w czasie wojny. Po jej zakończeniu poeta powrócił jednak do publikowania wierszy na łamach polskich tygodników.

W swoich utworach duchowny odnosił się nie tylko do Boga, ale także do obserwowanych problemów społecznych i natury. To właśnie połączenie religii z innymi tematami bliskimi każdemu odbiorcy zadecydowało o popularności Jana Twardowskiego – książki autora do dziś cieszą się uznaniem.

Jan Twardowski – książki autora dedykowane dzieciom

Poeta jest znany przede wszystkim za sprawą swojego wkładu w rozwój literatury dziecięcej. Utwory, które zadedykował dzieciom Jan Twardowski – książki autora są częstym wyborem zarówno rodziców, jak i nauczycieli – mają nie tylko charakter religijny, ale także edukacyjny. Co ważne, ich istotnym elementem jest humor, który zawsze charakteryzował duchownego. Do najbardziej popularnych książek dla dzieci jego autorstwa należą:

  • “Elementarz księdza Twardowskiego”,
  • “Od A do Żet”,
  • “Pierwsza Komunia z białą kokardą”,
  • “Na ostatni guzik. Rok z księdzem Janem Twardowskim”,
  • “Serce za serce, czyli co to znaczy kochać?”,
  • zbiory utworów: “Ksiądz Twardowski dzieciom. Opowiadania” i “Ksiądz Twardowski dzieciom. Wiersze”.

Poeta napisał także wiele opowieści bożonarodzeniowych oraz wiersze przeznaczone dla dorosłych. Jednak to właśnie książki dla dzieci jego autorstwa są najpiękniejsze. Te publikacje zachwycają zarówno treścią, jak i ilustracjami. Dlatego będą świetnym pomysłem na prezent. Możesz je znaleźć w ofercie Skupszopu – internetowego sklepu z książkami nowymi i używanymi. W jego asortymencie codziennie pojawiają się nowe tytuły, które sprawią radość twoim bliskim.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ