Jak krok po kroku przebiega regeneracja kloszy lamp i reflektorów

Działanie czynników atmosferycznych, błota i soli drogowej czy kwaśnych deszczy negatywnie wpływa na wszystkie zewnętrzne fragmenty samochodu. Regularne narażenie na niesprzyjające warunki znajduje odzwierciedlenie także w stanie lamp pojazdu. Ich klosze stają się coraz bardziej matowe, tracąc estetyczny wygląd i słabiej przepuszczając światło, a w konsekwencji – pogarszając widoczność i bezpieczeństwo na drodze. Zamiast zastanawiać się nad ich kosztowną wymianą, warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy specjalistów w Nanoclinic. Przeprowadzą oni polerowanie auta, które pomoże w szybki i przystępny cenowo sposób przywrócić doskonały wygląd lamp. Jak przebiega ich regeneracja krok po kroku?

Przygotowanie narzędzi i obszaru pracy

Regeneracja lamp w samochodzie pozwala na usunięcie zarysowań i zmatowień na ich zewnętrznej części, przywracając stan niemal identyczny jak w nowym pojeździe. Salony autodetailingu posiadają odpowiednie narzędzia i doświadczenie, by w skuteczny i bezpieczny sposób przeprowadzić takie polerowanie auta. Korzystają one z papierów ściernych o zróżnicowanej gradacji, profesjonalnych past i maszyn polerskich oraz preparatów, które umożliwiają zabezpieczenie odnowionych kloszy przed negatywnym wpływem promieniowania ultrafioletowego. Przed rozpoczęciem prac konieczne jest staranne umycie klosza, w trakcie którego specjaliści starannie usuwają wszelkie zanieczyszczenia oraz oceniają stan plastiku, dobierając odpowiednią gradację papieru ściernego do jego polerowania.

Oczyszczanie i szlifowanie lamp

Następnie dokonują zabezpieczenia najbliższego obszaru wokół reflektora – dzięki temu zniwelowane zostanie ryzyko uszkodzenia metalowych i plastikowych elementów sąsiadujących z lampą. W tym celu używają oni odpowiedniej taśmy, którą oklejają fragmenty karoserii. Kolejnym krokiem będzie rozpoczęcie właściwych prac zgodnie z zasadami autodetailingu.

Oczyszczanie i szlifowanie lamp

Po dokładnym odtłuszczeniu lamp można przystąpić do ich szlifowania. Za pomocą papieru o odpowiedniej gradacji polerowana jest powierzchnia reflektorów, aż do momentu usunięcia zmatowień oraz drobnych rys. Czynność ta wymaga stosownego doświadczenia i wyczucia, bowiem zbyt mocne polerowanie auta może nawet uszkodzić klosz lub doprowadzić do zmiany geometrii strumienia świetlnego. Stosując naprzemiennie papier o zróżnicowanej gradacji możliwe jest stopniowe uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni bez rys i skaz. Po starannym wyszlifowaniu lamp są one płukane oraz suszone. Rezultatem dotychczasowych prac jest wyrównany, zmatowiony klosz pozbawiony plam, nierówności i odbarwień. W kolejnym etapie możliwe będzie nałożenie pasty polerskiej i jego ostateczne wypolerowanie, zapewniające mu optymalną przejrzystość i wysoki połysk.

Polerowanie i zabezpieczanie reflektorów

Polerowanie i zabezpieczanie reflektorów

Aby uzyskać efekt gładkich, krystalicznych i błyszczących reflektorów, niezbędne jest nałożenie odpowiedniej pasty polerskiej oraz wyrównanie powierzchni kloszy. Drobnoziarnisty preparat używany do polerowania auta umożliwia skuteczne usunięcie ewentualnych zmatowień, pozostałych po stosowaniu papieru ściernego. Jest on rozprowadzany za pomocą popularnej wśród specjalistów autodetailingu maszyny polerskiej z miękkim padem, który nada lampie wysoki połysk i odświeżony wygląd. Konieczne jest optymalne dostosowanie jej obrotów oraz używanie odpowiedniej ilości pasty – zapewni to najlepszy efekt końcowy. Dzięki wytworzonemu ciepłu ta mechaniczna metoda pozwala na znacznie skuteczniejsze usunięcie niedoskonałości na lampach, niż ma to miejsce w przypadku ręcznej aplikacji pasty. Po zakończeniu polerowania i schłodzeniu klosza konieczne będzie także ponowne odtłuszczenie reflektora. Na tak przygotowany obszar będzie można nałożyć zabezpieczającą powłokę, która ograniczy negatywny wpływ czynników zewnętrznych, znacząco spowalniając ponowne matowienie lamp. Cały proces przeprowadzony przez fachowców od autodetailingu pozwoli na przywrócenie doskonałego, nowego wyglądu reflektorów nawet w kilkunastoletnich samochodach, pozytywnie przekładając się zarówno na prezencję pojazdu, jak i bezpieczeństwo na drodze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ