Jak oszczędnie jeździć wypożyczonym samochodem?

Budżetowe wycieczki wypożyczonym samochodem mają to do siebie, że wymagają od nas cięcia kosztów na każdym kroku. Jeśli chcemy tanio podróżować, a jednocześnie rezygnujemy z transportu kolejowego lub autobusowego, to pozostaje nam wykorzystać samochód do wynajęcia. Wypożyczalnie aut mają na swoim stanie przygotowane pojazdy typowe dla par lub małych grup podróżujących po Polsce czy Europie, docelowo z niskim budżetem. Na czym najbardziej można oszczędzić w trakcie podróżowania wypożyczonym samochodem? Oczywiście na paliwie.

Eco jazda wypożyczonym samochodem

Jeśli nie jeździmy samochodem na co dzień, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie mamy wyrobionych w sobie odruchów związanych z ekonomicznym prowadzeniem. Wbrew pozorom częstotliwość, z jaką będziemy zjeżdżać na stację benzynową nie zależy tylko i wyłącznie od typu wypożyczonego samochodu. Ecodriving to szereg czynności w trakcie jazdy, które pozwalają na oszczędzanie paliwa. Szacuje się, że w trakcie pokonywania długodystansowych odcinków wynajętym samochodem, stosując się do zasad ecodriving można oszczędzić od 5 do 25% paliwa.

Ekonomiczne poruszanie się wypożyczonym samochodem jest możliwe tyko wówczas, gdy jest on w doskonałym stanie technicznym. Jakościowe wypożyczalnie samochodów (np. www.carson.auto.pl) kładą na ten aspekt szczególny nacisk. My również powinniśmy zwrócić na to uwagę, zanim podpiszemy umowę z najemcą. Przede wszystkim sprawdźmy stan oleju i filtrów, a także amortyzatorów, półosi, sprężyn i ciśnienie w oponach (ten niewielki detal może bardzo wpłynąć na podwyższone spalanie wypożyczonego auta – wizyta przy kompresorze to zaledwie kilka chwil, nawet w trakcie podróży).

Wypożycz i traktuj jak swój!

Tym, co wpływa na spalanie w wypożyczonym samochodzie to także sposób w jaki prowadzimy. Im płynniejsza jazda, tym mniejsze jest spalanie. Starajmy się zatem przewidywać sytuację na drodze i podejmujmy możliwie mało gwałtownych manewrów, szczególnie częste hamowanie i tzw „szarpana jazda” zwiększa zużycie paliwa. Wypożyczalnia samochodów jest w stanie sprawdzić jedynie nasz staż w posiadaniu prawa jazdy, nie oceni jednak stylu jazdy i tego jak mocno wyeksploatujemy pojazd złymi nawykami (np. zmianą biegów w nieodpowiednim momencie). Korzystając z oferty wypożyczalni samochodów traktujmy ten pojazd jak swój własny – zdecydowanie zaoszczędzimy na paliwie.

eco jazda

Dodatkową wskazówką dla korzystających z wypożyczanych samochodów zimą, jest to, że nie warto stosować się do mitu rozruchu samochodu z wyprzedzeniem. Niektórzy kierowcy uruchamiają silnik, ruszając z miejsca dopiero po kilku chwilach. Specjaliści twierdzą, że w zimowych warunkach samochód powinien ruszać od razu po uruchomieniu silnika. Dynamiczna jazda dobrze wpłynie na spalanie i jest korzystniejsza dla mechanizmów samochodu, niż długa praca na niskich obrotach przed wyruszeniem w trasę.

Źródło:

CARSON Wypożyczalnia Samochodów Kalisz
www.carson.auto.pl
carson.kalisz@wp.pl
Tel. 608 831 882
ul. Częstochowska 201
62-800 Kalisz

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ