Myjnia samochodowa bezdotykowa

Myjnia samochodowa bezdotykowa to nic innego, jak myjnia samoobsługowa, na której kierowca myje swój samochód sam, po wrzuceniu do automatu odpowiedniej opłaty za mycie. Najczęściej za jedną złotówkę można myć auto przez jedną minutę, choć w zależności od miast ceny mogą się różnić.

Zalety myjni bezdotykowej

Niewątpliwym plusem takiej myjni bezdotykowej jest możliwość umycia auta cała dobę, czyli podjechanie w nocy (jeśli ktoś chce ominąć kolejki w ciągu dnia) jest jak najbardziej możliwe.

Myjnie samochodowe bezdotykowe są tańsze od tych ręcznych, ale też dokładniejsze od automatycznych. W kwestii porównania do automatów również warto wspomnieć, że kierowca ma aktywny wpływ na jakość mycia i nie porysuje sobie lakieru, co może się zdarzyć na myjni automatycznej.

Przed skorzystaniem z usługi myjni bezdotykowej trzeba zapoznać się z regulaminem, by ominęły nas nieprzyjemne niespodzianki. Efektem takiej „zabawy” w ciemno może być niechciane uszkodzenie samochodu, np. lakieru.

Myjnia samochodowa bezdotykowaWarto przeczytać instrukcję

Na myjni najczęściej jest między 4 a 6 programów myjących. Każdy służy do czegoś innego, a co dokładnie jak działa dowiemy się właśnie z instrukcji.

Myjnie bedotykowe zabraniają używania własnych detergentów czy też gąbki. Niektóre posiadają dodatkową szczotkę, z której leci aktywna piana i która pozwala na dokładnie umycie auta. Myjnie z takimi dodatkami są szczególnie lubiane przez kierowców. Wiadomo, że brud łatwiej schodzi przy szorowaniu niż samym traktowaniu go strumieniem wody, nawet pod ciśnieniem.

Należy też pamiętać, że na myjni płacimy za czas, więc bez drobnych ani rusz. Większość myjni posiada obecnie rozmieniarki, których zadaniem jest zamiana banknotu na niezbędne monety, jednak nie każda jeszcze taka możliwość ma. Zdarzają się też już myjnie samochodowe bezdotykowe, w których można płacić kartą, a to naprawdę wygodne, bo nie trzeba biegać za pieniędzmi do bankomatu.

Opinie

Przed wybraniem się do konkretnej myjni warto zapoznać się z opiniami dostępnymi dziś w Internecie, bo niektóre próbują oszukiwać na kliencie dając np. zbyt mało detergentu w stosunku do ilości wody. Niektóre mają też słaby, wysłużony już karcher, a przy zbyt słabym ciśnieniu samochodu po prostu nie da się dobrze umyć.

Cena takiej usługi

Koszt usługi na myjni bezdotykowej zależy od stopnia zabrudzenia auta, jego wielkości i (rzecz jasna) umiejętności kierowcy. Średnia kwota, którą zostawia się na takiej myjni to 8-12zł, choć w luksusowej, wypasionej wersji ze wszystkimi bajerami można zapłacić nawet 20zł. Ale są i rekordziści, którzy za 3 złote wyjechali z myjni bezdotykowej naprawdę zadowoleni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ