Wśród samochodów, które obecnie cieszą się ogromną popularnością wymienić należy SUV-y. To auta szczególnie chętnie wybierane przez kobiety. Zwracają uwagę nie tylko swoim niezwykłym wyglądem, ale także szeregiem właściwości, których nie mają klasyczne pojazdy osobowe. Jedną z marek mających w swojej ofercie SUV-y jest BMW. Samochody te są niezawodne, bezpieczne i naprawdę komfortowe.

Czym jest SUV?
Wiele osób sądzi, że są to klasyczne auta terenowe. Tymczasem okazuje się, że rzeczywistość jest nieco inna. SUV-y zdefiniować można jako rodzinne kombi mające napęd na cztery koła oraz podwyższony prześwit. Podkreślić należy, że nie są to samochody odpowiednie do jazdy w bardzo ciężkim terenie. Od klasycznych terenówek SUV – y odróżniają się budową nadwozia i napędu. Wyraźnie trzeba jednak powiedzieć, że nie są to samochody gorsze. Podkreśla się ich uniwersalność, wygodę, bezpieczeństwo, a w przypadku modeli sygnowanych znaną marką BMW również niezawodność.

Nadwozie
SUV-y to samochody wyposażone w nadwozie samonośne. Co to oznacza w praktyce? Strukturą nośną jest w przypadku tego rodzaju samochodów podłoga oraz dach. To te elementy przejmują wszystkie przeciążenia oraz siły, którym poddawane jest nadwozie. Mówiąc obrazowo: nadwozie przypomina karton. Tym, co decyduje o wytrzymałości jego konstrukcji są ściany. Taka konstrukcja ma całe mnóstwo zalet. Przede wszystkim zapewnia mnóstwo miejsca dla osób podróżujących samochodem. Jednocześnie na uwagę zasługuje niska waga.

Gdzie można jeździć?
To, w jaki sposób wykonane jest nadwozie oraz zastosowany rodzaj zawieszenia sprawiają, że SUV-y to auta, które niekoniecznie sprawdzą się w prawdziwej jeździe terenowej. Jeśli zamierzamy przejeżdżać przez bagna oraz piaski, lepiej zmienić plany. Warto jednak podkreślić, że SUV-y świetnie sprawdzają się w przypadku dróg polnych – nawet tych naprawdę dziurawych. Z powodzeniem można nim jeździć również po mieście, a także autostradzie, mając zapewniony komfort na najwyższym poziomie. Pod tym względem SUV przewyższa prawdziwą terenówkę, która doskonale sprawdzi się w lesie, ale na autostradzie czy w mieście zafunduje nam prawdziwy koszmar.

BMW X.5
To doskonała propozycja dla wszystkich poszukujących SUV-a, który będzie niezawodny i naprawdę komfortowy. Auto to produkowane jest od 1999 roku i nieprzerwanie cieszy się doskonałą opinią wśród użytkowników. Bez wątpienia marka odniosła ogromny sukces rynkowy, decydując się na wypuszczenie tego samochodu.

BMW X.3
To kolejna propozycja marki BMW dla tych, którzy poszukują SUV-a wysokiej jakości. Jest to kompaktowy model auta o napędzie na cztery koła, który od 2008 roku cieszy się doskonałą opinią.

SUV to idealny samochód dla naprawdę wymagających kierowców. Sprawdzi się w mieście, na autostradzie, na drodze polnej, zapewniając bezpieczeństwo i komfort. Obecnie wybór tego rodzaju samochód jest naprawdę ogromny. Na uwagę zasługują te, które na rynek zdecydowała się wypuścić marka BMW – jeden z bardziej znanych producentów samochodów.
—–

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez BMW TEAM, salon BMW z Długołęki koło Wrocławia

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ