Auto detailing - na czym to polega?

Częste korzystanie z auta sprawia, że ulega ono zabrudzeniu i to nie tylko w środku, ale również na zewnątrz. Doprowadzenie karoserii do świetnego wyglądu nie jest jednak takie proste, przez co zwykłe czyszczenie może okazać się niewystarczające. Jeżeli należysz do grona osób, które chcą jak najlepiej zadbać o swój samochód, to postaw na auto detailing! Na czym właściwie polega ten zabieg i co wchodzi w jego skład?

Czym jest auto detailing?

Pod tą nazwą kryje się zestaw usług, których celem jest doprowadzenie wyglądu pojazdu do jak najlepszego stanu. W związku z tym zostaje on poddany starannemu czyszczeniu, jakie jest podzielone na konkretne etapy. Ponadto, podejmowane są określone działania renowacyjne. Całość zajmuje nawet kilka dni, ponieważ wyłapywane są najdrobniejsze niedociągnięcia. Co zatem zawiera się w usługach car detailingu? Będzie to chociażby usuwanie zabrudzeń oraz drobnych defektów, jak chociażby przebarwień lakieru czy niewielkich zarysowań. Na koniec wykonuje się polerowanie lakieru, co znacznie wpływa na estetykę pojazdu. Warto skorzystać również z zabezpieczenia karoserii. Do tego celu nakłada się na samochód specjalną warstwę ochronną, która wykazuje odporność na przyklejanie się drobinek kurzu oraz pyłu.

Autodetailing wewnętrzny i zewnętrzny

Autodetailing dzieli się na zewnętrzny i wewnętrzny. Z początku podejmowane są prace w środku pojazdu. Skupiają się one głównie na tapicerce oraz plastikowych elementach wyposażenia. Poddaje się je m.in. praniu oraz odkurzaniu. Czyszczone są również listwy, uszczelki czy kokpit. Równie istotne jest odpowiednie zabezpieczenie wszystkich elementów oraz ich konserwacja. Z tego też względu stosowane są wyłącznie specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji pojazdów i części motoryzacyjnych. Nieświadomy dobór środków może bowiem uszkodzić delikatne elementy. Autodetailing zewnętrzny skupia się przede wszystkim na lakierze, czyli pozbyciu rys, wgnieceń czy zadrapań. Ponadto, przywraca się głębie pierwotnego koloru i nakłada powłokę ceramiczną. Warto jednak zadbać o odpowiednie preparaty jak na przykład te ze smartmoto.pl

Kiedy warto zdecydować się na car detailing?

Dokładne czyszczenie i renowacja auta może okazać się potrzebna przed wystawieniem pojazdu na sprzedaż. Wzrasta wówczas jego wartość rynkowa, ponieważ samochód wygląda na zadbany. To jednocześnie dobre rozwiązanie dla osób, którym zależy na estetyce ich auta. Na tego rodzaju usługi można także zdecydować się przed ważnymi okazjami, podczas których wykorzystywany będzie nasz samochód, jak np. przed ślubem. Dokładny koszt i czas przygotowania pojazdu zależny jest od wielu czynników, dlatego ustala się go indywidualnie. Niemniej, efekt z pewnością przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ