Drukarka etykiet z prawdziwego zdarzenia – oraz jej najważniejsze parametry

0
703

Drukarki etykiet rzadko stosowane są w użytku prywatnym. O wiele częściej znajdują zastosowanie w różnego typu przedsiębiorstwach – na przykład sklepach lub magazynach. Pozwalają na wydrukowanie dużej liczby etykiet w stosunkowo krótkim czasie. Korzystając z drukarek etykiet, masz pewność, że przygotowane materiały będą maksymalnie dopasowane do Twoich potrzeb oraz ilości wolnego miejsca na regałach. Poniżej wgryzamy się w specyfikację drukarek do etykiet oraz wskazujemy na najważniejsze sprawy, w oparciu o które warto dokonać zakupu. 

Drukarki przemysłowe do etykiet – wysoce sprawne urządzenia elektroniczne 

Każdy pracownik sklepu lub magazynu wie dobrze, jak ważną sprawą jest opisywanie wszystkich przechowywanych towarów, produktów i surowców. Dzięki odpowiednio zorganizowanemu „etykietowaniu” cały przechowywany asortyment będzie dokładnie i precyzyjnie oznaczony, a odnalezienie konkretnego produktu nie będzie czasochłonne. Drukarki etykiet są pod tym względem niezastąpione – jeśli tylko pragniesz podnieść poziom organizacji w swoim miejscu pracy, wówczas wybór specjalistycznej drukarki może okazać się wartym uwagi rozwiązaniem. 

Korzystanie z drukarki etykiet jest bardzo proste. Urządzenia mobilne są zintegrowane ze sprzętem komputerowym oraz mogą na bieżąco wykonywać dużą liczbę wydruków. Urządzenia stosunkowo wydajne powinny być w stanie przygotować około 50 etykiet w ciągu jednej minuty. Bardziej zaawansowane urządzenia są w stanie przygotować nawet kilkaset wydruków na minutę. Drukarki takie są wybierane przede wszystkim do sklepów o dużej powierzchni, magazynów budowlanych oraz przemysłowych. 

Warto też upewnić się, czy drukarka pozwala na drukowanie wyłącznie etykiet o standardowych, konwencjonalnych kształtach – czyli prostokątnych – czy też może posiada dodatkowe, bardziej rozbudowane programy wydruku. Przykładowo, niektóre modele mogą drukować etykiety zawierające nie tylko kod kreskowy, ale także inne formy oznaczeń – na przykład kody QR. 

Parametry wydruku – czyli rozdzielczość i inne sprawy 

Dostępne drukarki etykiet mogą różnić się także jakością wykonywanego wydruku, jego szczegółowością oraz stopniem odzwierciedlenia detali. Polecamy przyjrzeć się rozdzielczości wykonywanych wydruków, która powinna plasować się przynajmniej na poziomie 203dpi. Często, drukarki do etykiet posiadają podwyższoną rozdzielczość – na poziomie 300 dpi lub nawet 600 dpi. Drukarki etykiet o zwiększonej precyzji wydruku oferuje sklep elektryczny Poznań SpecKable.

Ważna jest także możliwość drukowania w kolorze. Większość urządzeń wykonuje co prawda wyłącznie wydruki czarno-białe, jednak niektóre modele oferują bardziej rozbudowane możliwości. Jest to duże ułatwienie w przypadku tych sklepów, które drukują cenówki lub etykiety w wysokim stopniu spersonalizowane – na przykład zawierające projekty graficzne, lub dodatkowe informacje na temat oznaczanych produktów. 

Warto też wspomnieć o możliwości zmiany wielkości i kształtu drukowanej etykiety. Modele pozwalające na taką edycję to drukarki o zastosowaniu przemysłowym, które wykorzystuje się w magazynach i sklepach wielobranżowych, do ewidencji i oznaczania towarów o rozmaitych gabarytach i charakterze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ