Felgi chromowane

Luksus

Ładne felgi to niewątpliwie dodatkowy, wizualny atut każdego samochodu. Same felgi aluminiowe to nie wszystko, co może przykuwać oko do koła w pojeździe. Rozwiązaniem dla wymagających są felgi chromowane. Niestety nie jest to tanie rozwiązanie.

Nowe, oryginalnie chromowane felgi mogą kosztować kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Tańsze z pewnością będzie chromowanie własnych felg. Tę usługę można zlecić w wielu warsztatach samochodowych.

Chromowanie felg

Decydując się na taki krok, trzeba uważać, jaką metodę chromowania proponuje firma, do której zgłosimy się ze zleceniem usługi. Na pewno nie będzie to równie dobre jakościowo, co nowe, chromowane produkty, jednak metoda warstwową można uzyskać bardzo zbliżony efekt.  Jest to z pewnością droższa metoda, ale ma większą szansę przetrwać w różnych warunkach.

A trzeba pamiętać, że takie felgi chromowane również trzeba myć, więc chromowanie nie może być nałożone cienką warstwą. Również problemem może być złe przygotowanie felgi przed zabiegiem. Felgę trzeba odpowiednio dobrze odtłuścić, rozjaśnić, itp.. W innym przypadku chrom może odpadać i efekt będzie koszmarny.

Felgi chromowaneKoszt chromowania różnie się przedstawia. Kierowcy podają średnie ceny 1 złoty za 1 decymetr kwadratowy, albo 600-800 złotych za metr kwadratowy już z przygotowaniem. Niektóre firmy nie chromują starszych felg, jedynie nowe.

Okleina jako tańszy zamiennik

Dodatkową opcją dla spragnionych posiadania w swoim aucie felg chromowanych jest naklejka. Istnieją materiały, tzw. okleiny, którymi można okleić całą felgę i będzie to wyglądać podobnie jak chrom, choć może nie aż tak spektakularnie. Na pewno nie jest to też efekt na dłuższy czas, bo te naklejki odchodzą i efekt trzeba powtarzać, by ładnie to wyglądało.

Czyszczenie

Felgi chromowane najlepiej czyścić dedykowanymi do takich felg środkami. Polecanym przez kierowców jest np. Hot Rims Chrome Wheel Cleaner, jednak jest on przeznaczony wyłącznie do chromu. Innymi przyjaznymi felgom chromowanym środkami są produkty firmy Belgom Alu, oraz Belgom Chroom. Tańszym rozwiązaniem jest pasta w tubie. Używając dodatkowo ściereczki z mikrofibry, można całkiem ładnie wyczyścić felgi.

Zima wrogiem felg chromowanych

Felgi chromowane, polerowane na wysoki połysk na pewno nie są zalecane na zimę. Posiadają bardzo cienką warstwę ochronną, która zimą się nie sprawdzi, zabezpieczenie powłoki nie jest wystarczające, a co za tym idzie, już po pierwszej zimie będzie trzeba je odrestaurowywać.

 

[Głosów:11    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ