Lokalizator GPS do motocykla — czym jest i czy warto go kupić?

0
548

Wymagające zarówno na drodze, jak i poza nią, jednoślady to piękne maszyny dające satysfakcję z każdej podróży. Ich niewielkie rozmiary i delikatność kuszą jednak nie tylko kupujących, lecz również złodziei i zwykłych wandali. Mając to na uwadze, motocykliści uzbrajają swoje maszyny w zabezpieczenia mające zmniejszyć ryzyko przykrej przygody. Jedną z wybieranych opcji jest lokalizator GPS dla motocykli.

Motocyklowy lokalizator GPS — czym jest?

Lokalizator GPS do motocykla pozwala na stałe śledzenie i monitoring maszyny. Wśród usług można wymienić:

• Bieżącą pozycję pojazdu
• Wgląd do historii przebytych tras
• Alerty – m.in. nieautoryzowanego ruchu jednośladu, opuszczenia wyznaczonego obszaru czy przekroczenia prędkości
• Raporty dotyczące m.in. prędkości na trasie, stylu jazdy kierowcy, długiej podróży i wielu innych
• Niski pobór prądu, który nie rozładuje akumulatora w jednośladzie
• e-TOLL, czyli elektroniczne pokrywanie należności za płatne odcinki dróg krajowych i autostrad.

Jakiemu motocykliście przyda się lokalizator GPS?

Motocyklowy lokalizator GPS przyda się w każdym jednośladzie, niezależnie od tego, jak często i gdzie jest on używany. Ze względu na swoją konstrukcję, jednoślad narażony jest na przewrócenie lub kradzież praktycznie przy każdym postoju. Nadajnik GPS poinformuje nas jednak o każdej niepokojącej sytuacji. Dzięki stałemu monitoringowi położenia, a także akcelerometrom i czujnikowi zagłuszania możemy mieć pewność, że nic mu się nie stanie.

GPS dla motocykla daje również możliwość kontroli kierowcy — nas samych (jeśli chcielibyśmy jeździć ostrożniej) lub osób, którym wypożyczamy maszynę. To świetny sposób, aby zabezpieczyć swój pojazd także, gdy jest on w ruchu.

Bardzo ciekawą opcją jest także możliwość zapisania wszystkich przebytych podróży. Lokalizator GPS daje nam szczegółowy wgląd w każdy przejazd, abyśmy mogli szczegółowo przeanalizować trasy, lub po prostu powspominać przeszłe wyprawy.

Gdzie kupić lokalizator do motocykla?

Najlepszy lokalizator GPS powinien wyróżniać się funkcjonalnością, wygodą użytkowania i niezawodnością. Jeśli zależy nam na dużej ilości funkcji dodatkowych, stałym wsparciu technicznym i najlepszej aplikacji mobilnej do obsługi systemu GPS, warto rozważyć ofertę firmy IKOL.

Lokalizator motocyklowy IKOL daje dostęp do najlepszej platformy GPS.

IKOL MOTO to nadajnik GPS, którym zarządzimy przez aplikację mobilną IKOL Tracker lub przeglądarkę internetową. Z poziomu komórki lub laptopa sprawdzimy położenie motocykla, skonfigurujemy alarmy i otrzymamy informacje o wszystkich interesujących nas zdarzeniach. Każdy alert związany z motocyklem możemy otrzymać poprzez SMS, e-mail lub wiadomość pop-up w aplikacji. Umożliwi nam to szybką reakcję w przypadku pojawienia się problemu.

Monitoring GPS w motocyklu umożliwia czerpanie większej przyjemności z codziennego użytkowania jednośladu. Nadajnik ten działa nieustannie, a dzięki aplikacji mobilnej w każdym momencie możemy sprawdzić, co dzieje się z naszą maszyną. Poza zwiększonym poczuciem bezpieczeństwa otrzymujemy też zaawansowany system do analizy stylu jazdy i wszystkich pokonanych tras. Lokalizacja motocykla nie jest więc gadżetem, a przydatnym narzędziem, ułatwiającym życie motocyklistom.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ