Zawiesia - wsparcie dla logistyki transportu

Przewożenie niektórych przedmiotów może być sporym wyzwaniem w zakresie związanym z logistyką. Wysiłek, jaki trzeba w tym celu podjąć bywa bardzo duży, a jeśli zabraknie odpowiedniego przygotowania i zaplecza, mogą pojawić się rozmaite problemy. Wszystko to trzeba mieć na uwadze, planując kolejne przedsięwzięcia związane z transportem gabarytów. Może chodzić o maszyny przemysłowe, ciężkie instrumenty muzyczne, elementy budowlane czy pojazdy – lądowe, wodne, a nawet latające. Tak naprawdę nie ma przedmiotów, których w pewnych sytuacjach nie trzeba przenieść na mniejszą lub większą odległość. Zawiesia są akcesoriami, które mogą okazać się wielce pomocnymi.

Różne typy zawiesi na różne potrzeby

Rynek ma w tym względzie sporo do zaoferowania. Działają na nim producenci oferujący wysokiej klasy zawiesia przygotowane na pracę z odmiennym obciążeniem. To jedno z najważniejszych kryteriów, jakie należy mieć na względzie. Dostępne w sprzedaży warianty zawiesi są w stanie unieść różne ciężary. Zwykle w grę wchodzi przedział pomiędzy 1000 a 5000 kilogramów. Są to spore wartości, jednakże dzięki odpowiedniemu procesowi produkcji oraz doborowi materiałów zawiesia świetnie radzą sobie z takimi obciążeniami, a ryzyko ich zerwania w czasie pracy jest znikome (rzecz jasna pod warunkiem, że dobrano je odpowiednio do wagi przedmiotu).

Kategorie zawiesi – co można znaleźć w sprzedaży?

Ogólnie rzecz biorąc oferowane na rynku rozwiązania zostały podzielone na dwie grupy. Kierując się tym podziałem, można sięgnąć po odpowiednie produkty. Na jednym biegunie mamy zawiesia pasowe. – Jak wskazuje nazwa, mają one postać mocnych pasów wykonanych z odpowiedniego splotu poliestru. Różnią się siłą udźwigu oraz długością. Poszczególny udźwig jest oznaczony innym kolorem, na co trzeba zwracać uwagę przy składaniu zamówień – mówi pan Szymon, ekspert Muntech24.pl. To jeden ze sklepów online, oferujących zawiesia pasowe, a także zawiesia wężowe. – W obu przypadkach nabywcy mogą być pewni solidności. Wszystkie rozwiązania posiadają atesty, na życzenie udostępniamy deklarację zgodności – dodaje specjalista.

Akcesoria dodatkowe i warunki użycia

Mówiąc w pewnym uproszczeniu, za pomocą zawiesi można dany ciężki element „chwycić”, a następnie przenieść. Zazwyczaj mowa tu o transporcie bliskim, czasami wynoszącym dystans rzędu kilkudziesięciu centymetrów. Okazuje się jednak, że nawet takie czynności wiążą się z sięganiem po odpowiednie zaplecze. Zawiesie samo w sobie niczego nie transportuje – musi być połączone z dźwigiem czy suwnicą. Elementami łączącymi zawiesia wężowe oraz zawiesia pasowe z wymienionymi maszynami, mogą być szekle czy haki. One również muszą spełniać stosowne normy w zakresie dopuszczalnych obciążeń. Wynika z tego jasno, że użycie zawiesi musi być poprzedzone rzetelną kalkulacją i oceną sytuacji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ