Japońskie marki są doskonale znane w wielu krajach Europy, także w Polsce. Są uważane za niezawodne, solidne i jednocześnie innowacyjne. Jedną z najważniejszych zasad, którymi kierują się nie tylko w życiu prywatnym, ale także zawodowym mieszkańcy kraju Kwitnącej Wiśni jest dążenie do perfekcji. Zasada ta plus filozofia Jinba Ittai nie są obce także pracownikom samochodowego koncernu Mazda. Przyjrzyjmy się jaką są one realizowane.

Samochód i kierowca to jedność 

Pod pojęciem „Jinba Ittai” kryje się jedność jaką osiąga koń i jego jeździec. W odniesieniu do samochodu mówi się o jedności kierowcy i samochodu. Korzenie filozofii Jinba Ittai tkwią w prastarym rytuale Yabusame. Zgodnie z nim łucznik miał osiągnąć idealną harmonię z koniem, tylko jednocząc się z koniem niemal w jedno ciało, mógł w pełnym galopie trafić do celu nie tracąc przy tym kontroli nad koniem. Założenia filozofii Jinba Ittai są realizowane przez konstruktorów pracujących dla Mazdy. Wkładają oni wiele pracy, ale też serca w opracowanie nowoczesnych technologii, dzięki którym kierowca i samochód to jedność. Samochód ma być posłuszny kierowcy, dzięki temu może on cieszyć się z jazdy – tak w skrócie można podsumować filozofię Jinba Ittai.
Jak osiągnąć jedność kierowcy i samochodu?

Rolą samochodu jest wypełnianie poleceń, które wydaje mu kierowca korzystając z: kierownicy, dźwigni zmiany biegów i pedałów. Polecenia wydane przez kierowcę samochód powinien wypełniać finezyjnie. Inżynierom Mazdy udało się ten cel osiągnąć dzięki ergonomicznemu rozmieszczeniu wszystkich elementów. Wszystkie elementy zostały dopracowane w najmniejszych szczegółach, dzięki temu samochody z logo Mazdy zasługują na miano idealnych i perfekcyjnych. Ale filozofia Jinba Ittai nie koncentruje się wyłącznie na technologii. Równie ważne miejsce zajmuje w niej człowiek czyli kierowca.

Styl Kodo: przyciąga spojrzenia

Samochody Mazdy zachwycają swoim niepowtarzalnym designem. Nad sylwetkami samochodów Mazdy pracują nie rzemieślnicy, ale artyści. Dlatego są one piękne. Piękno przyrody jest dla nich największym natchnieniem. Stąd też nadkola i kształt nawiązują do sylwetki drapieżnych kotów, reflektory przypominają ich zmrużone oczy. Sylwetki aut Mazdy są kreowane w oparciu o filozofię Kodo. Można je zdefiniować jako: szybkość, napięcie, zauroczenie. Patrząc na auto z logo Mazdy większość ma ogromne pragnienie, aby usiąść za jego kierownicą. Kształtowane ręką artystów sylwetki samochodów Mazda porywają serca nie tylko miłośników czterech kółek. Żadnej innej marce nie udało się tak doskonale połączyć artyzmu z nowoczesnymi technologiami. Design Kodo podkreśla precyzja wykonania, ale także unikalna, bardzo wysoka jakość lakieru. Dla kolorów nadwozi Mazdy charakterystyczny jest połysk i głębia. Osiągnięto to dzięki technologii Takominuri.

Dla konstruktorów Mazdy najważniejszy jest człowiek. Stąd też ich samochody są opracowane tak, aby kierowca i samochód stanowiły jedność. Cel Jinba Ittai udaje im się osiągnąć w stu procentach.

Autor artykułu
wrobel.mazda-dealer.pl 

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ