Jeździsz dużo samochodem? Sprawdź, jak obniżyć koszty paliwa

Z miesiąca na miesiąc ceny paliw dramatycznie idą w górę. Nie jest to dobra wiadomość dla kierowców, którzy codziennie korzystają z samochodu. I Ty należysz do tego grona? Poznaj sposoby, które pozwalają obniżyć koszty paliwa.

Jeszcze pod koniec marca średnia cena 1 l benzyny bezołowiowej 95 mieściła się w granicach 4,58-4,69 zł. Obecnie przekracza już 5,00 zł , a to nie koniec podwyżek, jak zapowiadają eksperci. Niestety, Ty – jako kierowca – nie masz żadnego wpływu na ceny benzyny. Możesz jednak podjąć działania, dzięki którym znacząco obniżysz koszt paliwa.

Jak zaoszczędzić na paliwie?

Statystyki pokazują, że 71% Polaków na paliwo wydaje około 500 zł miesięcznie. Biorąc pod uwagę stale rosnące ceny, wydatki z tytułu tankowana auta mogą być większe. Dlatego warto wdrożyć działania, które pozwolą na poczynienie oszczędności.

  • Tankuj tam, gdzie taniej

Ponad 40% osób zwraca uwagę na ceny paliwa obowiązujące na danej stacji. Jeżeli jest zbyt drogo, poszukują miejsca oferującego nieco niższe ceny – przekłada się to na niższe koszty paliwa w skali miesiąca.

Wybór przypadkowej stacji benzynowej będzie sporo kosztować. Warto więc zorientować się, w której części miasta można liczyć na niższe ceny. Różnica nawet kilku groszy może zaprocentować sporymi oszczędnościami w skali roku.

  • Weź udział w programach lojalnościowych dla kierowców

Uczestnictwo w programach lojalnościowych dedykowanych kierowcom może przynieść znaczne oszczędności. Przykładem takiego rozwiązania jest m.in. promocja „Tankuj Korzyści” przygotowana przez Toyota Bank dla wszystkich posiadaczy rachunku Moto Konto. Zakłada ona nawet do 10% zwrotu wydatków na paliwo – nie więcej niż 600 zł w skali roku.

Wystarczy pobrać dedykowaną aplikację mobilną, aby:

  • o monitorować saldo swoich zwrotów,
  • o kontrolować stan spełnionych warunków,
  • o poznać kwotę oszczędności od momentu przystąpienia do programu.

Ponadto osoby decydujące się na zakup nowego/ używanego samochodu marki Toyota lub Lexus mogą uzyskać bony na paliwo. Zaś w przypadku wyboru jednej z form finansowania – nawet do 600 zł zwrotu (wypłacanego w miesięcznych ratach).

  • Korzystaj z promocji na stacjach benzynowych

Promocje organizują również stacje benzynowe, oferując bony na kolejne tankowania za zakup paliwa. Dzięki temu można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych na jednym tankowaniu.

To zaledwie kilka pomysłów, które pozwalają obniżyć koszty paliwa. Postaraj się je wdrożyć, a szybko przekonasz się, jak wiele możesz zyskać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ