Przedsiębiorco – co może zagwarantować Ci firma leasingowa?

Rosnąca z dnia na dzień popularność leasingu w Polsce sprawiła, że taka forma finansowania działa na coraz większych obszarach, dlatego grupa przedmiotów, podlegających leasingowi, stale rośnie. Można to zauważyć śledząc coroczną dynamikę tego zjawiska. Pomimo zwiększającego się zainteresowania leasingiem wciąż wiele firm nie wie jakie niesie ze sobą korzyści oraz kto może pomóc w wynegocjowaniu najkorzystniejszej dla nas oferty.

Czym jest leasing?

Leasing jest korzystną dla przedsiębiorców formą finansowania inwestycji. Opiera się na umowie cywilnoprawnej, w ramach której jedna ze stron przekazuje drugiej stronie prawo do korzystania z określonej rzeczy na wcześniej uzgodniony czas. W zamian za korzystanie z przedmiotu leasingobiorca jest zobowiązany do zapłaty raty leasingowej.

Korzyści, jakie przynosi leasing

W większości przypadków leasing może okazać się jedyną szansą na sfinansowanie środków trwałych dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczęli swoją działalność. Decydując się na leasing właściciel firmy może skorzystać z wielu benefitów. Leasingobiorca nie musi angażować zbyt dużego kapitału, a w dodatku posiada możliwość zmniejszenia podatków z tytułu kosztów uzyskania przychodu, do których zaliczane są raty leasingowe.

Do wzięcia przedmiotu w leasing przekonuje stosunkowo krótki okres finansowania, wynoszący zazwyczaj od 2 do 5 lat. Sama procedura leasingu ma zdecydowanie mniej formalności do przejścia niż procedura wzięcia kredytu.

Czym dokładnie zajmują się firmy leasingowe?

Aktualnie na polskim rynku pojawia się bardzo dużo firm leasingowych. To one, od początku do końca, towarzyszą przedsiębiorcy podczas transakcji leasingowej. Sprawdź ofertę KLF24, która dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży wyselekcjonuje korzystne dla Ciebie oferty i pomoże wybrać najtańszy leasing maszyn, busów, cystern czy naczep bez wychodzenia z domu. Korzystając z usług firmy leasingowej nie musimy przejmować się żadnymi formalnościami. To właśnie z firmą bank ustala udzielenie rat. Takie firmy zajmują się wszystkimi sprawami finansowymi, dzięki czemu klienci oszczędzają czas na poszukiwania odpowiedniego dla nich finansowania.

Firma leasingowa jest bardzo przydatną instytucją szczególnie dla świeżo powstałych firm. Jej zadaniem jest wynegocjowanie jak najmniejszej wpłaty i jak najlepszych warunków finansowych. Takie firmy cechują się szybkim czasem działania i bardzo dobrą skutecznością, a korzystna oferta leasingu dla nowej działalności to szansa na szybki rozwój i zwiększenie profitów.

Olbrzymie korzyści płynące z leasingu sprawiają, że jest to właściwa i dobra droga do pomnażania swoich zysków i utrwalania swojej pozycji na rynku. Leasing, jako alternatywa dla tradycyjnych kredytów, to także doskonała opcja dla nowych firm. Daje im możliwość pozyskania środków trwałych, niezbędnych do rozpoczęcia i rozkręcenia działalności gospodarczej. Nawet w przypadku, w którym wydawałoby się, że zgromadzenie odpowiednich środków jest nierealne, firma leasingowa pomaga uzyskać atrakcyjne finansowanie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ