Zakupienie samochodu z drugiej ręki nie musi oznaczać przeglądania ogłoszeń w internecie. Wszystko możemy załatwić też stacjonarnie, na przykład w komisie samochodowym. Możemy też poszukiwać atrakcyjnych ofert w salonach dealerskich – nie każdy wie, że to właśnie w nich czeka wiele okazji.

Większość Polaków decyduje się na samochody używane. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – ponieważ są one najtańsze. Używane auto możemy mieć już z kilka tysięcy złotych, gdy nie możemy zakupić droższego. Zawsze jednak powinniśmy dokładnie sprawdzić jego stan techniczny. Zdarza się, że rzeczywistość jest całkowicie inna od tego, co sprzedający napisał w ofercie.

Gdy chcemy kupić auto szybko i wygodnie, możemy udać się do komisu samochodowego albo zdecydować się na salon dealerski – ta druga opcja to nowość, ale warto ją poznać.

Auto używane z komisu

Jeśli chcemy zdecydować się na komisy Warszawa ma wiele kapitalnych propozycji. Możemy kupić auto w bardzo atrakcyjnej cenie – zarówno to z ostatnich lat, jak i starsze, które będzie kosztowało niewiele.

Musimy jednak zawsze pamiętać o tym, żeby sprawdzić stan techniczny auta. W komisach bardzo łatwo o oszustwa i mówimy tutaj nie tylko o przekręconym liczniku. Zdarzają się auta powypadkowe, po zalaniu, z poważnymi usterkami, a sprzedający wcale nie wspomina o tym w ogłoszeniu. Gdy nie znamy się na autach, warto zabrać na zakupy kogoś, kto ma większe rozeznanie. Możemy skorzystać też z usług rzeczoznawców.

Auto używane od dealera

Jeśli zależy nam na bezpiecznym zakupie, warto z kolei sprawdzić oferty w salonach dealerskich. Tutaj auta przygotowywane są dokładnie do zakupu – sprawdza się ich stan techniczny, wymienia niezbędne elementy. Klient może więc zakupić pojazd, który jest od razu gotowy do jazdy i nie będzie wymagał żadnych dodatkowych inwestycji. Co więcej, na auto możemy otrzymać gwarancję!

Za takie udogodnienia będziemy musieli jednak zapłacić więcej niż w komisie samochodowym. Warto więc rozważyć, na co warto się zdecydować, aby być zadowolonym z zakupu.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ