Pomorze nie tylko nad morzem

Przylatując na piękne lotnisko Gdańsk Rębiechowo im. Lecha Wałęsy można szybko i przyjemnie dostać się nie tylko do Trójmiasta, perły nad Zatoką Gdańską. Wypożyczając samochód bezpośrednio na lotnisku, można wygodnie wybrać się w inne, niezwykle atrakcyjne turystycznie okolice. Nie trzeba szukać daleko, a może okazać się, że morze niekoniecznie musi stanowić największą atrakcję regionu. Przekonaj się, że możliwości jest wiele więcej.

Kaszuby

Kierując się na Żukowo i Kartuzy szybko można wjechać na teren Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, cudownej, zielonej krainy pełnej jezior. Rozbrzmiewa tu język kaszubski i w wielu miejscach można zauważyć, jak wyjątkowa jest kultura Kaszubów. W Kartuzach znajduje się Muzeum Kaszubskie oraz wyjątkowa Kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, której dach przypomina wieko trumny. Dla poruszających się samochodem najatrakcyjniejszą propozycją jest przejechanie liczącej około 20 kilometrów Drogi Kaszubskiej. Jest to piękna droga krajobrazowa. Pierwsza jej trasa została wytyczona od Garczu do skrzyżowania z drogą biegnącą pomiędzy Żukowem a Kościerzyną. Trasa mija punkty widokowe, jeziora i zalesione wzgórza. Obecnie można wjechać w jedną z kilku odnóg Drogi, na przykład jadąc z okolic Wieżycy do Szymbarku.

Region Kaszub to doskonałe miejsce na spędzenie urlopu w przyjemnych okolicznościach przyrody. Mnogość jezior, przepięknych lasów, czyste powietrze i łatwość dojazdu czyni okolicę świetną do odwiedzin przez cały rok, dla singli, par i rodzin.

Szymbark

Okolice Szymbarku przyciągają turystów o każdej porze roku. Dzieje się tak, gdyż na okolicznych wzgórzach można uprawiać również sporty zimowe. Wieżyca stanowi najwyższe wzniesienie w okolicy, ma 330 m n.p.m., a wybudowana na niej wieża widokowa jest bardzo chętnie odwiedzaną atrakcją. Tutaj znajduje się także Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, w którym znajduje się wiele atrakcji dla całych rodzin, w tym słynny Dom do góry nogami. Poza replikami domów z różnych stron świata znajduje się tu także najdłuższa deska świata, która uzyskała wpis do Księgi Rekordów Guinnessa. Centrum znajduje się tylko ok. 40 min jazdy od lotniska Gdańsk Rębiechowo.

Tajemnice polskiego Stonehenge

Mało znane a wyjątkowo ciekawe – w okolicy wsi Węsiory (do której można bardzo szybko dojechać z Szymbarku), Leśno i Odry znajdują się kręgi kamienne i kurhany, będące pozostałością po Gotach, przedstawicielach kultury wielbarskiej. Dotychczas nie ustalono na pewno, dlaczego układano wielkie głazy w okręgi. Węsiory to największe po Stonehenge nagromadzenie kamiennych kręgów w całej Europie.

Malbork i smaki Powiśla

Jedna godzina – tyle czasu dzieli wypożyczalnię Sixt na lotnisku w Gdańsku od słynnego Malborka, w którym znajduje się spektakularny zamek krzyżacki, największy na świecie pod względem powierzchni i jeden z obiektów wpisany na listę zabytków UNESCO. Przepięknie położony nad brzegiem Nogatu reprezentuje styl gotycki. Zwiedzanie może zająć cały dzień i może stanowić wstęp do wycieczki tropem innych zamków krzyżackich na Pomorzu: Gniewu, Sztumu lub Kwidzyna. Będąc w powiecie kwidzyńskim, warto zatrzymać się na degustację przepysznych produktów regionalnych, takich jak śliwki w occie z Rakowca i smażone powidła nebrowskie z Nebrowa Wielkiego. Okolice słyną także z doskonałych świeżych owoców, których warto spróbować podczas zwiedzania okolic.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ