rower

Wakacje to czas, który można spędzić zarówno na leniwym odpoczynku, jak i na wielu ciekawych aktywnościach. Jedną z nich może być jazda na rowerze, która jest uwielbiana zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Jednak, aby naprawdę się nią cieszyć, znacznie lepiej jest wybrać się na wycieczkę własnym jednośladem. Dlatego – zabierz go ze sobą!

Dlaczego lepiej zabrać ze sobą rower niż wypożyczyć?

Coraz więcej ośrodków wczasowych i hoteli oferuje wypożyczanie rowerów swoim gościom. Niestety, nawet najlepszy jednoślad, dostarczony przez taką placówkę, nie będzie nigdy tak idealny, jak własny pojazd. Wszystko dlatego, że jest wykorzystywany przez wiele osób i musi być dopasowany do ogólnych potrzeb wszystkich użytkowników. Nie ma w nim miejsca na swoje własne, preferowane akcesoria, jak choćby hamulce czy wygodniejsze siodełko.

Warto także zauważyć, że oprócz wygody i dobrego dopasowania roweru, ważną rolę mogą odegrać specjalne preferencje. Osoby, które kochają jazdę wyczynową, na pewno nie będą zadowolone, jeśli przyjdzie im wybrać się na wycieczkę na rowerze miejskim. Dlatego każdy, kto ma specjalne preferencje, powinien postawić na swój własny rower.

Bagażnik rowerowy na hak jako niezbędne akcesorium

Aby mówić o podróżowaniu z rowerem, jednocześnie trzeba zastanowić się, jak przetransportować go na miejsce docelowe. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest oczywiście wyjazd własnych samochodem i umiejscowienie roweru na specjalnym bagażniku.

Do wyboru są dwa najważniejsze typy bagażników: bagażniki dachowe oraz na hak, umieszczane z tyłu pojazdu. Dla wielu osób to drugie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze, niż pierwsze, gdyż nie wymaga wspinaczki na samochód w celu zdjęcia roweru. Na pewno docenią je w szczególności panie o drobnej budowie, którym byłoby trudno poradzić sobie ze zdejmowaniem i zakładaniem roweru na bagażnik dachowy.

Warto także zauważyć, że bagażniki rowerowe na hak umożliwiają zamontowanie na dachu auta klasycznych bagażników. Dzięki temu znacznie wzrasta ilość miejsca, jakie można zagospodarować, co bez wątpienia będzie korzystne zwłaszcza wówczas, gdy rodzina jest liczna, a każde z dzieci chce zabrać kilka swoich osobistych rzeczy i zabawek.

Prostota instalacji i wytrzymałość

Bagażniki rowerowe powinny odznaczać się przede wszystkim prostą instalacją do samochodu oraz wytrzymałością, która sprawi, że ich użytkowanie będzie bezpieczne i potrwa znacznie dłużej niż jeden sezon. Z tego względu warto sięgnąć po profesjonalnie przygotowane akcesoria, które idealnie sprawdzą się dla całej rodziny, oferując przewóz od dwóch do nawet czterech rowerów.

Ich ogromną zaletą jest łatwość ładowania i bezpieczeństwo rowerów, które się na nich znajdują. Co więcej, bagażnik umieszczony na haku nie przeszkadza w prowadzeniu samochodu i nie zmienia jego aerodynamiki. Dzięki temu jest rozwiązaniem idealnie prostym i uniwersalnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ