Samochód z drugiej ręki

Choć posiadanie samochodu nie jest potrzebą pierwszego rzędu, to posiadanie go zazwyczaj znacznie podwyższa komfort życia. Czasem umożliwia szybki dojazd do pracy, w innej sytuacji usprawnia odwożenie dzieci do szkoły i na zajęcia albo pozwala na wygodne zakupy. Oczywiście właściciele samochodu muszą liczyć się z bieżącymi kosztami jego eksploatacji i naprawy, dlatego przykładają wagę do tego, w jakim stanie auto kupują. Wiele osób decyduje się na zakup auta z drugiej ręki. Pojawia się wtedy kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę.

Zakupy w sprawdzonym miejscu

    Wiele osób na zakup auta z salonu nie może sobie pozwolić. Przewyższa to ich możliwości finansowe. Często jest też tak, że kierowca mógłby kupić samochód za gotówkę, jednak nie takiej klasy, jaką by sobie życzył. Sięgając natomiast po używany płaci nawet kilkukrotnie mniej.

Oczywiście aby zakup w niedługim czasie nie okazał się być chybiony, warto korzystać ze sprawdzonych portali, na których umieszczane są ogłoszenia. Oprócz oferty internetowej, posiadają one często punkty stacjonarne. Dzięki temu można na żywo spotkać się z pracownikami firmy i omówić warunki zakupu, czy obejrzeć samochód. 

Zdjęcia i jakość oferty

    Decydując się na wybór auta z oferty internetowej, warto zwrócić uwagę na to, jak szczegółowe informacje mamy podane. Jednym z warunków są dobrej jakości zdjęcia. Oczywiście nie powiedzą nam tyle, ile ocena na żywo, najlepiej w towarzystwie specjalisty, który na co dzień ma styczność z autami. Istotne jest jednak to, byśmy na zdjęciach w galerii internetowej zobaczyli dobrze, jak prezentuje się dany egzemplarz, jak wygląda na zewnątrz i w środku. Powinny być również wykonane zbliżenia na miejsca, które mogą budzić wątpliwość kupującego lub zawierają usterki (np. zarysowania na lakierze).

Fotografie wykonane w słabym oświetleniu, nie pokazujące w pełni samochodu powinny wzbudzić naszą czujność i podejrzenie. Może to znaczyć, że sprzedawce chce przed nami coś ukryć. Są strony na których można zobaczyć, jak może wyglądać prawidłowa galeria zdjęć. Mamy tam okazję obejrzeć auto ze wszystkich stron, bagażnik, wnętrze oraz zbliżenia na detale. Dzięki temu potencjalny nabywca wstępnie może ocenić, czy jest zainteresowany ofertą. 

Samochód na raty

    Choć auto z drugiej ręki jest tańsze, niż to z salonu, na taki zakup również nie zawsze nas stać. Kupując bezpośrednio u właściciela raczej nie możemy liczyć na zakup ratalny. Inaczej jest u pośredników. Oferta kredytowa zadowoli z pewnością osoby, które większy wydatek wolą rozplanować w dłuższej perspektywie czasowej.

Z kolei firmy często sięgają po możliwość, jaką jest leasing auta. Wydatek taki mogą wliczyć w koszty, a po kilku latach nierzadko decydują się na zakup użytkowanego dotychczas samochodu – wtedy cena jest naprawdę atrakcyjna. Najlepiej takie kwestie konsultować z pracownikiem salonu, który zaproponuje najbardziej optymalne rozwiązanie, również w dłuższej perspektywie czasu. 

Partnerem tego materiału jest Autopunkt.pl.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ